Indeks witryny   FAQ  
Zarejestruj się  Zaloguj się
MZone Group
Indeks witryny My i Nasze otoczenie HydePark

Gdzie konto poza komornikiem?

Rozmowy o wszystkim, i o niczym.

Gdzie konto poza komornikiem?

Postautor: nestor » 13 kwie 2018, 14:55

Jak może wiecie, a jak nie wiecie, to przeczytajcie http://windykacje.info.pl/2017/10/zajec ... adomienia/ , komornicy od jakiegoś czasu zajmują bankowe konta elektronicznie. Praktycznie dla dłużnika oznacza to że ani zipnie i już ma konto wyczyszczone, bo komornik po staremu przesyła dłużnikowi kopie zajęcia poczta poleconą. Wcześniej było tak że i do banku i do dłużnika poczta polecona wysyłał i najczęściej miał dłużnik czas na ucieczkę z pieniędzmi a obecnie - nie ma szans. I stąd to pytanie moje - czy znacie jakieś banki do których komornik nie ma dostępu? Tak jeszcze zastanawiam się nad tym czy takie wycofanie pieniędzmi przed komornikiem jest dozwolone ale to inna kwestia, ja nie namawiam tylko pytam.
nestor
Użytkownik
Użytkownik

Re: Gdzie konto poza komornikiem?

Postautor: otewu » 22 kwie 2018, 0:30

Jeżeli chodzi o możliwość uniknięcia zajęcia komorniczego to raczej szanse na to są niewielkie. Większość polskich banków nie daje takiej możliwości swoim klientom. Często jest to działanie słuszne, ale bywa również odwrotnie. Przykładowo, gdy sprawdzałem, jakie ma opinie ekonto w mBanku, natrafiłem na ciekawy komentarz. Otóż klient napisał, że odsetki ściągano z niego niesłusznie. Komornik wszedł mu na konto bankowe poprzez pomyłkę. W ten sposób stracił dużo czasu, zdrowia i pieniędzy na walkę z chorym systemem prawnym w kraju. Jednak przechodząc do sedna, to istnieją nieoficjalne metody uniknięcia takich problemów. Nie są to proste metody i ja również nie będę opisywał ich publicznie. :cool:

Wracając do tematu ekonta w mbanku, to należy wspomnieć o prostych zasadach dla tego rachunku osobistego. Gdyż można ten ror otworzyć przez Internet. Sam jako wieloletni klient wielu banków mogę powiedzieć, że opinie na temat mBanku mam nadal pozytywną. Wynika, to z tego, że nie było większych awarii i problemów z systemem elektronicznej bankowości internetowej. :angel:

Oczywiście tam gdzie są plus, muszą być również minusy. I tutaj też kilka znalazłem, dla przykładu odnośnie mojego odbioru systemu transakcyjnego. Przed zmianami, był czytelny i przejrzysty, zaś obecnie posiada nadmiar wodotrysków. Przez to system mbanku, jest moim subiektywnym zdaniem zbyt mocno nastawiony na młodych klientów, pozostawiając starszych z niedosytem.
otewu
Użytkownik
Użytkownik

Re: Gdzie konto poza komornikiem?

Postautor: master » 26 kwie 2018, 0:15

Raczej nie ukryjesz tego przed komornikiem. Bardzo małe szanse na to.
master
Użytkownik
Użytkownik

Wróć do HydePark