Indeks witryny   FAQ  
Zarejestruj się  Zaloguj się
MZone Group
Indeks witryny My i Nasze otoczenie Dla Mężczyzn

Jak zabdać o samochód?

Dział przeznaczony do tzw. "Męskich" pogaduch.

Re: Jak zabdać o samochód?

Postautor: Gaworzyła » 27 lis 2017, 16:00

Moim zdaniem, aby zadbać o samochód warto wymieniać części które się zepsuły/zużyły na takie, które są dobrej jakości. Dla przykładu tylna belka w samochodach francuskich np. w Citroenie Berlingo posiada wysoką podatność na uszkodzenia. Dlatego wtedy gdy będziemy musieli ją wymienić albo zregenerować polecam zajrzeć tutaj https://tylnabelkapolska.pl/cennik/citr ... -berlingo/ m.in. z uwagi na gwarancję jaką nam dają na ten towar :)
Gaworzyła
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Inaryn » 14 gru 2017, 13:55

Powiem wam, że mi wystarczy, że wiem jak naprawić swój samochód szybko i niedrogo. Z tego co sie orientowałem to części mazda Lublin są całkiem dobrze dostępne i bardzo mnie to ciesz :)
Inaryn
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Ajlar » 19 gru 2017, 20:31

Warto rowniez dbac o stan opon, ktore mamy zalozone w swoim samochodzie. Moze nie koniecznie musimy wymieniac komplet lato/zima - jak ktos mieszka w duzym miescie to jest to wg mnie zbedne.Mozna sobie zakupic opony caloroczne - ja tak uczynilem - w sklepie http://oponafelga.pl/ za komplet dalem 8 stowek i darmowa dostawa. Jezdze juz 3 sezon i jest ok.
Ajlar
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Inaryn » 04 sty 2018, 9:53

Najlepiej według mnie można zadbać o samochód serwisując go u dobrego mechanika. Ja na razie szukam jakiegoś serwisu od samochodów dostawczych i znajomy polecił mi ten http://frosttruckserwis.pl/ . Ktoś z was miał może z nim styczność i może mi coś podpowiedzieć?
Inaryn
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Lukasz28 » 16 sty 2018, 10:08

IMHO przede wszystkim trzeba co roku zadbac o pozytywne przejscie badania technicznego pojazdu. Wiem, ze niektorzy ludzie, ktorzy maja znajomosci w stacjach diagnostycznych wyrabiaja sobie takie druki "na lewo", ale to jest bardzo krotkowzroczne bo pozniej nie wiedza, czy samochod jest w dobrym stanie. A w tym roku jeszcze wschodza nowe przepisy i takie badanie bedzie drozsze, a w dodatku bedzie sie placic zanim auto w ogole wjedzie do stacji.
Lukasz28
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: marketergrzegorz » 17 sty 2018, 15:50

Największy udział w wyglądzie auta odgrywają odpowiednio zadbane felgi.
Nie zawsze trzeba od razu kupować nowe czasami wystarczy je odnowić.
Jako, e jest to reklamowe forum myślę, że nie zaszkodzi zareklamować: malowanie felg
marketergrzegorz
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: cewlok » 02 lut 2018, 11:14

Myślicie, że informacje z tego wpisu są nadal aktualne? W sumie dodałbym do tego jeszcze kilka kwesti.
cewlok
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: bartix1 » 10 lut 2018, 20:53

Dbałość o samochód to też dbałość o swój portfel ;) Wpiszice w swoje komórki lepiej namiary na lawetę, bo bez tego dzisiaj bym zginął na ekspresówce. Jeśli chodzi o Śląsk, śmiało można korzystać z http://e-laweta.com.pl/pomoc-drogowa-piekary-slaskie/. Solidna firma!
bartix1
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: perko » 20 kwie 2018, 14:31

Warto na bieżąco wymieniać części na nowe. Ja tutaj fiat-jeep-alfa.pl znalazłem oryginalne części do swojego samochodu. Nie lubię montować podróbek, bo zazwyczaj potem trzeba dwa razy zapłacić.
perko
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Inaryn » 20 kwie 2018, 20:12

Moim zdaniem warto dbać o stan lakieru samochodu i regularnie woskować go dobrym woskiem. Z tego co wiem to na przykład Wosk samochodowy Collinite jest bardzo dobrym kosmetykiem do ochrony lakieru samochodowego. Ktoś z was może tez z niego korzystał?
Inaryn
Użytkownik
Użytkownik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dla Mężczyzn