Indeks witryny   FAQ  
Zarejestruj się  Zaloguj się
MZone Group
Indeks witryny Inne Kosz

UWAGA! Próba Wyłudzenia! Reklama na AdvertForum.eu

Dział na wszelkie wątki/posty niezgodne z regulaminem.

UWAGA! Próba Wyłudzenia! Reklama na AdvertForum.eu

Postautor: tomek0o7 » 20 lip 2012, 0:35

Treść ogłoszenia:
Witam,

Potrzebuję zrobić 2 przelewy każdy po 1,01zł z mbanku lub ipko. W zamian oferuję reklamę nad kategoriami na okres 3mc.
Kontakt: Tylko i wyłącznie gg
GG: 4149760

Jakieś pytania? Pisz na gg w tym temacie nie będę odpowiadał.

Kto da Wam reklamę za 2 przelewy na kwotę 1,01PLN na znanym forum reklamowym? Nikt. Teraz opiszę Wam jak to działa i być może będziecie musieli pisać do allegro w tej sprawie i iść na policję.

Kupiłem jakiś czas temu reklamę u L3on'a, kazał mi wysłać 2 przelewy na kwotę 1,01PLN.
Reklama została wstawiona na http://advertforum.eu. Nie widziałem wtedy za bardzo nic podejrzanego, aż do czasu kiedy napisał do mnie pewien chłopak i powiedział mi, że poprzez moje konto na allegro o nicku "caleeb122" zostało sprzedanych wiele przedmiotów, pieniądze za przedmioty przyszły, a towar na tysiące złotych nie został wysłany i on, wraz z kilkoma osobami zgłosili sprawę na policję na moje dane. Nie miałem pojęcia o co tu chodzi i zacząłem z tym chłopakiem to wyjaśniać, że ja na allegro mam nick "rauvenius" na swoje dane, a nie "caleeb122" i nigdy takiego konta nie zakładałem. Dostałem od niego odpowiedź, że takie dane podało allegro. Powiedział on też, że podejrzewa iż ktoś się pode mnie podszywa, a podejrzany wg. jego dochodzenia może nazywać się "Konrad L. z Łukowa". Napisałem do allegro i wtedy już zacząłem powoli rozumieć. Zapytałem się ich jak to możliwe, że zostało aktywowane po raz drugi u mnie na te same dane konto na allegro, a ja nic o tym nie wiem.
Napisałem im wtedy o tym temacie, który tu jest i wysłałem go allegro, kazali zgłosić to na policję i tak też zrobiłem, zgłosiłem sprawę na policję. Jak się okazało L3on loguję się z IP, który ma adres w Łukowie tak jak pisał poszkodowany z podejrzeniami, a przelew, który zlecałem był na nazwisko "Konrad Lendzion", zatem "Konrad Lendzion z Łukowa". Wszystko się zgadza. Sprawa i adres L3on'a została zgłoszona na policję wraz z rozmową GG do niego, jak piszę mi, że mam wysyłać takie przelewy, jak również PW z nim. Z "fake" konta na moje dane został sprzedany sprzęt na kilkanaście tysięcy złotych, i teraz ja będę miał nieprzyjemności bo policji zostały podane moje dane, jednak współpracuję z allegro i policją i też jeżeli Wy kupowaliście u niego reklamę i macie coś podobnego wpisujcie się w tym temacie i zgłaszajcie sprawę, oraz piszcie do allegro czy przypadkiem na Wasze dane nie jest stworzone konto na allegro, o którym nic nie wiecie.

L3on wpadłeś i nie pisz, że to krzywe oskarżenia bo to jak czarno na białym, że Ty chciałeś żebyśmy zlecali te przelewy na wybrane przez Ciebie konta! Poszkodowanym mogę udzielić więcej informacji, jednak dysk został przekazany policji i rozmowy GG z L3on'em tu nie mam, tylko rozmowy PW na forum, na których i tak widać, że oferuję on ten przelew na wybraną przez siebie kwotę. L3on, jak sprawa zostanie wyjaśniona nie masz pojęcia o jakie odszkodowanie będę się ubiegał w tym momencie.

Mam nadzieję, że Was przestrzegłem i każdy teraz uważnie będzie sprawdzał czy przypadkiem sam nie ma nieprzyjemności.

Link do tematu o oszuście: http://tentego.sruu.pl/showthread.php?tid=1248
Chcesz naprawić swoją instalację satelitarną? Zapraszamy na serwis instalacji antenowych Wrocław
tomek0o7
Użytkownik
Użytkownik

Re: UWAGA! Próba Wyłudzenia! Reklama na AdvertForum.eu

Postautor: Sammael » 21 lip 2012, 19:39

Już nie aktualne. Forum sprzedane, właściciel zniknął.
Sammael
Użytkownik
Użytkownik

Wróć do Kosz