Indeks witryny   FAQ  
Zarejestruj się  Zaloguj się
MZone Group
Indeks witryny My i Nasze otoczenie HydePark Formy Reklamy Biznesowej

Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Zagadnienia związane w sposobach reklamowania się firm

Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: Mala » 17 lis 2012, 14:32

Ulotki
Najczęściej stosowaną formą reklamy biznesowej ze względu na bardzo niskie koszty jej produkcji - są ulotki.
Ulotki mogą być różnego koloru, formatu, mogą być wydrukowane na papierze, jak i również spotkać możemy się z formą laminowanych.
Zarówno kolor ulotek, czcionka, treść zależą od naszego gustu i od rodzaju usługi, którą reklamujemy.
Zakład kosmetyczny może swoje ulotki drukować na kolorowym papierze, na różowo, czerwono itp. bo patrząc na zapotrzebowanie rynku usług, z usług zakładów kosmetycznych najczęściej korzystają kobiety.
A kobieta lubi kolory i taka ulotka w czerwonym kolorze wyda jej się bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie szybciej ulegnie pokusie przeczytania treści, "co też tam reklamują". Warsztat samochodowy zazwyczaj wydrukuje informację o swych usługach na papierze brązowym lub też białym. Wszystko oczywiście zależy od inwencji twórczej osoby zajmującej się przygotowywaniem ulotki.
Warto zwrócić uwagę, że nie warto zamieszczać zbyt wiele informacji na ulotce. Nie lubimy zbyt dużo czytać :( Informacje, które powinny/muszą być to: adres, telefon i króciutki opis świadczonej usługi, strona www (jeśli posiadamy), adres e-mail (jeśli posiadamy). Pamiętajmy również, że nie każdy ma dostęp do komputera albo też nie każdy musi znać się na jego obsłudze i być zawodowym surferem ;) Jeśli reklamujemy usługi dla osób starszych, to podanie tylko adresu e-mail i www mija się z celem, bo takie osoby zazwyczaj nie mają lub też po prostu nie obsługują komputerów. Zwróćmy również uwagę, że nie każdy będzie chciał zadzwonić do nas na telefon komórkowy, biorąc pod uwagę koszty połączeń (chyba, że dużo potaniały) :) Dajmy potencjalnym klientom możliwość wyboru kontaktu z nami, im większy wybór, tym lepiej i dla nich i dla nas.
Ulotki możemy drukować sami na zwykłej drukarce kolorowej lub też używającej wyłącznie czarnego tuszu. Oczywiście możemy zlecić drukowanie ulotek w drukarni, ale to już inna bajka i inne pieniądze ;) Wielkość takiej ulotki zależy od naszego wyboru.
Później trzeba pomyśleć, kto jest naszym "targetem", czyli gdzie będziemy te ulotki roznosić lub gdzie je będziemy rozwieszać. Pamiętajmy, że straż miejska czuwa i często lubi szukać właścicieli takich byle gdzie rozwieszonych ulotek ;) a i bez mandatu może się nie obejść. Nie zaśmiecajmy ulic, parków, nie wieszajmy na drzewach, płotach, wiem dla nas tylko "target" :rolleyes: Ale jaki sens jest pozostawiania, rozwieszania byle gdzie, jeśli nasza ulotka wyląduje w koszu na śmieci, a nie dotrze do właściwych rąk :)
Możemy poroznosić je sami, z pomocą rodziny lub też firm w tym się specjalizujących, czy też poczty polskiej, która ma specjalną usługę.
W ogóle zanim zaczniemy drukować ulotki warto zastanowić się: dla kogo, gdzie, ile, jak?
Możnaby jeszcze wiele, wiele pisać o tej formie reklamy, ale to już zrobiłoby się zbyt nudno :D
Awatar użytkownika
Mala
Moderator
Moderator
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2012, 21:43

Re: Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: Kris » 09 sty 2013, 12:51

Bardzo dobre porady dla osób nie interesujących się tematyką reklamową, zarówno w pierwszej części artykułu, jak i tej. Zachęcam wszystkich do głębszej lektury.

Pozdrawiam
Chcesz zmienić logo swojej firmy? Zaprojektuj logo razem z nami - link - odświeżenie wizerunku zawsze się przyda.
Kris
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: Bonanza » 06 lut 2013, 12:16

tak ale raczej wszyscy się w tym orientują
Bonanza
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2013, 12:12

Re: Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: Salvador » 10 lut 2013, 11:52

Oj nie wszyscy, w tej chwili wielu młodych ludzi zaczyna swój pierwszy biznes, te rady mogą być wartościowe dla nich.
Awatar użytkownika
Salvador
Administrator
Administrator
 
Posty: 455
Rejestracja: 07 kwie 2012, 11:31

Re: Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: twiggy » 03 sty 2019, 6:28

Z pewnością reklama tradycyjna obejmująca ulotki, foldery czy chociażby estetyczne tablice reklamowe to pierwszy i najtańszy krok do zwrócenia uwagi na nasz biznes. Zwróćcie uwagę na tak zwane potykacze, które stawia się na chodnikach w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów, czy punktów gastronomicznych. Informują o aktualnych okazjach. Oferują aktualne menu. To najtańsza i bezpośrednia forma poinformowania naszych klientów, że przechodząc obok warto do nas zajrzeć. Takie potykacze można zamawiać chociażby w Fabryce Reklamy w Łodzi http://fabrykareklamy.pro .
twiggy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2016, 13:35

Re: Najprostsze, najtańsze formy reklamy biznesowej -cz.2

Postautor: Maranka » 15 lut 2019, 22:15

Bardzo mądre porady i z pewnością warto je stosować. Ale obecnie, moim zdaniem najskuteczniejsza jest reklama w internecie. Bez mediów społecznościowych, strony internetowej, trudno rozwijać działalność. I to też nie jest proste. Trzeba znać zasady SEO, umieć prowadzić kampanie reklamowe, znać się na pozycjonowaniu. Najprościej wynająć profesjonalistów, jak np. https://echomarketing.pl, który ma status Google Premier Partner. Nie wszyscy zwracają na to uwagę, a to daje gwarancję, że znajdziemy się wysoko w wyszukiwarkach. Nie znaczy to, że o reklamie tradycyjnej można zapomnieć.
Maranka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:59


Wróć do Formy Reklamy Biznesowej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron